Duminică dimineața m-a prins cu o curiozitate: aceea de a afla și mai multe despre Kobe Bryant. Am văzut multe postări pe facebook, unde oamenii scriau că nu știu cine este Kobe Bryant, însă sunt triști că a plecat dintre noi.
Toți ar fi trebuit să auzim, cel puțin o data în viață, de Kobe. Daca nu, puteți să vă interesați acum. O să vă gândiți de 2 ori înainte de a vă mai plânge din orice căcat. Scuzați-mi limbajul.
Am dat peste unul din ultimele sale interviuri, în care a povestit despre viața lui, despre cum a ajuns cel mai bun sau despre cum Shaquille O'Neal ar fi ajuns cel mai bun basketbalist EVER, dacă ar fi avut aceeași etică profesională, cum a avut el.
Interviul durează o oră și l-am "devorat" imediat, mi s-a părut că au trecut 5 minute, iar imediat după ce s-a încheiat, am vrut să dau replay. Înainte să fac asta vreau să îl împart cu voi.
Este vorba despre omul care în ultimul său meci, în urma cu 4 ani, a marcat 60 de puncte. Un om care a fost devotat timp de 20 ani aceeași echipe - Lakers. Un om extraordinar, care povestește cum a jucat, după ce a stat treaz toată noaptea.
Uitați-vă și spuneți-mi daca ați rămas la fel de impresionați ca mine. Prea multe cuvinte sunt de prisos și sunt convinsa că veți înțelege mai multe, daca vă uitați chiar voi.
See you on facebook/insta.


Comentarii
Trimiteți un comentariu