Treceți la conținutul principal

Dragă Moș Crăciun, un iphone 6 nu-i prea mult!



 Mai este foarte puțin și se apropie frumoasa sărbătoare, în care toată lumea primește cadouri, casele miros a scorțișoară, portocale, vin fiert, brad și cozonac. Toți ar trebui să fim fericiți și să cântăm colinde, că doar o data pe an e Crăciunul! Întradevăr, parcă totul se mișcă intrun ritm alert, mi-amintesc de Crăciunul trecut de parcă ar fi fost acum o săptămâna, dar putem privi partea bună: CADOURILE!!

 Nu știu câți dintre voi mai cred în Moș Crăciun, dar eu o fac! În curând mă și gândesc să mă duc să-l vizitez în Laponia și să mă imprietenescu cu spiridușii și renii lui.
 Însă, până atunci, m-am gândit să-i scriu o scrisoare, deoarece am o dorință mai specială.



 Dragă Moș Crăciun, 
  
 Anul acest am încercat să fiu puțin mai înțelegătoare, nu știu dacă neapărat am fost și bună, dar am vrut ca toți cei din jurul meu să se simtă bine, să îi fac fericiți și să le aduc zâmbetul pe buze. Știu că tu ai monitorizat tot ce s-a întâmplat in decursul anului, ai o tehnologie destul de avansată prin care să faci lucrul acesta, că doar intrăm în anul 2015, așa că, probabil vei înțelege de ce îți cer...un iphone 6!
 S-a făcut multă zarvă în jurul acestui telefon, mai am puțin și o să cred că face și de mâncare, am citit și un review interesant pe site-ul iDevice, ți-l las și ție să-l analizezi. S-a lansat la noi abia în urmă cu o săptămână  și puțin, deși în afară, evident lansarea a avut loc cam acum o lună de zile. Telefonul meu are abia un an vechime, dar când am văzut noul iPhone 6, m-am îndrăgostit! Este subțire, elegant cu acel auriu, iar pe lângă faptul că este subțire, compensează cu noua lui dimensiune, numai bună pentru citit cărțile direct de pe ecranul lui, fără să mă chinui!


 Nu te impacienta! Recunosc și faptul că fac foarte multe selfi-uri, sper să nu afecteze cadoul meu, de aceea iphone 6 este perfect pentru mine, care aduce noutăți în zona camerei de pozat/filmat.
  Îți recomand să citești acest review iPhone 6, apoi să decizi dacă merit sau nu cadouasul!
 Și moșule ca să nu-ți pierzi mult timp și ca să mai economistesti bănuți, îți spun să urmărești pagină Black friday 2014 pentru marile oferte ale acestui an.

 Te îmbrățișez cu drag!




Comentarii

Trimiteți un comentariu

Postări populare de pe acest blog

Cum a fost la munte când am plecat pentru prima dată singură?

  Fiecare om trece prin diverse perioade în viață și deciziile pe care le ia nu se explică neapărat pe moment, însă ceva mai târziu vor fi înțelese. Așa cred că m-am trezit și eu, după ce am fost într-o mică excursie cu una din prietenele mele, că mi-aș dori să plec efectiv singură. Eu, în mașină cu muzica pe care vreau eu s-o ascult, la drum doar cu bagajele mele în portbagaj și cu gândurile mele. Inițial m-a speriat puțin ideea asta, ce o să fac eu atât timp?! Apoi, gandindu-mă că Raluca, bff-ul din grădiniță, a plecat și în altă ȚARĂ singură, eu n-am motive să mă fâstâcesc atât și să îmi văd de excursia mea. Nu sunt singura și nici ultima fată care pleacă singură undeva și tot citeam fel și fel de articole și mă gândeam cum au curaj. Eu am plecat singură, momentan, doar aici la noi, dar mă gândesc, după toată pandemia și nebunia asta care nu știu cât va mai dura, să încerc să plec și mai departe de România. Bun, ceea ce urmează să vă spun probabil ați mai citit și v-au mai...

Cum să îți faci tenul fericit

„Frumuse ț ea e o scrisoare de recomandare pe care natură o dă favoriților ei.” — Voltaire            Pornind de la această idee, vreau să vă spun că orice om este frumos în felul său, orice persoană trebuie să aibă grij ă  de caracteresticile fizice, însă și de cele interioare. Pentru a fi un om frumos, trebuie să nu uiți să fi și bun, iar eu am crescut într-o familie unde aceste două aspecte sunt esențiale.            Mamă îmi spune până și în ziua de astăzi că trebuie să am tenul îngrijit, părul curat, hainele călcate și "să îmi văd de treburile mele", adică să nu fac rău nimănui și să încerc să am un comportament care să nu deranjeze pe cei din jurul meu.             Însă de când eram mică am fost fascinată de ceva: mama mereu se  trezește mai devreme, înainte de a pleca la serviciu și își repet ă  ritualul de frumusețe...

Fă-ți un bine: zâmbește!

 Știi că ai unele zile, perioade, săptămâni, poate chiar luni când nu ai chef de nimic?        Ei bine, cred că am trecut prin așa ceva, drept dovadă  sâmbăta trecută am stat pur și simplu toată ziua în pat și m-am uitat la seriale. Friends & Mom, ambele geniale! Dacă le-ați văzut, să-mi spuneți părerea, iar dacă nu, o să revin cu detalii.        Una peste alta, poate că ai nevoie sau nu, de acele zile în viața ta, cert e că uneori nu am chef nici să scriu, așa că, pentru asta vă rog să mă iertați!        Vreau să mă țin de planul meu de a-mi scoate pasiunea la suprafață cât mai des posibil și fac progrese, din punctul meu de vedere, ținând cont de faptul că am avut întreruperi și de luni de zile.         Ce am învățat eu din toată experiența cu zilele fără chef? Este că trebuie să te bucuri de orice moment, să știi să le iei pe toate ca atare și să încerci să nu te lam...