Treceți la conținutul principal

Ce-am "ochit" in Las Fierbinti


GoldenDeals

Astazi am zis sa-mi arunc si eu privirea asupra noului serial care a aparut pe Pro Tv - "Las Fierbinti" si tare m-a uimit faptul ca, lumea chiar se uita la el! Spun asta din surse proprii, din vorba in vorba, am aflat ca si prietenii mei il urmaresc.
Probabil multi il considera un show "light", insa vad doua aspecte al acestuia: amuzamentul si ideea de a privi cumva mai adanc, si spun asta pentru ca, pe langa textele pline de umor, actorii care joaca excelent, subintelesul isi face si el aparitia prin urmatoarea replica, evident nu singura, dar pe asta am retinuto:

"TRADATORULE!" ( insulta adusa catre Mitica Coman in film, actorul Radu Gabriel, spre un reprezentat al Politiei Romane )
"Eu doar imi apar tara!!" (Raspunsul??!? sau Adevarul!? )

Sper doar ca mini-serialul, spun mini fiindca nu nu este dat pe post in fiecare zi, este urmarit si de fete/femei, la cata reclama la berea Bucegi si semintele Nutline plus gratare de mici, am vazut aici! (Semintele chiar imi plac :)) ).Ar fi pacat sa nu se bucure si ele de "filmele" scenaristului cu bunicute transformate in fantome care raman fara semnal si dispar din peisaj!

Vezi aici despre ce vorbesc cu semnalu` cazut.

Iar daca n-ai apucat sa vezi deloc despre ce e vorba, mai jos iti las un trailer, c-asa se poarta acum, sa-ti dai cu parerea!


Vezi mai multe din Cinema, movie trailers pe 220.ro

Voi v-ati uitat astazi la Las Fierbinti? :))

Comentarii

Postări populare de pe acest blog

Cum a fost la munte când am plecat pentru prima dată singură?

  Fiecare om trece prin diverse perioade în viață și deciziile pe care le ia nu se explică neapărat pe moment, însă ceva mai târziu vor fi înțelese. Așa cred că m-am trezit și eu, după ce am fost într-o mică excursie cu una din prietenele mele, că mi-aș dori să plec efectiv singură. Eu, în mașină cu muzica pe care vreau eu s-o ascult, la drum doar cu bagajele mele în portbagaj și cu gândurile mele. Inițial m-a speriat puțin ideea asta, ce o să fac eu atât timp?! Apoi, gandindu-mă că Raluca, bff-ul din grădiniță, a plecat și în altă ȚARĂ singură, eu n-am motive să mă fâstâcesc atât și să îmi văd de excursia mea. Nu sunt singura și nici ultima fată care pleacă singură undeva și tot citeam fel și fel de articole și mă gândeam cum au curaj. Eu am plecat singură, momentan, doar aici la noi, dar mă gândesc, după toată pandemia și nebunia asta care nu știu cât va mai dura, să încerc să plec și mai departe de România. Bun, ceea ce urmează să vă spun probabil ați mai citit și v-au mai...

Cum să îți faci tenul fericit

„Frumuse ț ea e o scrisoare de recomandare pe care natură o dă favoriților ei.” — Voltaire            Pornind de la această idee, vreau să vă spun că orice om este frumos în felul său, orice persoană trebuie să aibă grij ă  de caracteresticile fizice, însă și de cele interioare. Pentru a fi un om frumos, trebuie să nu uiți să fi și bun, iar eu am crescut într-o familie unde aceste două aspecte sunt esențiale.            Mamă îmi spune până și în ziua de astăzi că trebuie să am tenul îngrijit, părul curat, hainele călcate și "să îmi văd de treburile mele", adică să nu fac rău nimănui și să încerc să am un comportament care să nu deranjeze pe cei din jurul meu.             Însă de când eram mică am fost fascinată de ceva: mama mereu se  trezește mai devreme, înainte de a pleca la serviciu și își repet ă  ritualul de frumusețe...

Fă-ți un bine: zâmbește!

 Știi că ai unele zile, perioade, săptămâni, poate chiar luni când nu ai chef de nimic?        Ei bine, cred că am trecut prin așa ceva, drept dovadă  sâmbăta trecută am stat pur și simplu toată ziua în pat și m-am uitat la seriale. Friends & Mom, ambele geniale! Dacă le-ați văzut, să-mi spuneți părerea, iar dacă nu, o să revin cu detalii.        Una peste alta, poate că ai nevoie sau nu, de acele zile în viața ta, cert e că uneori nu am chef nici să scriu, așa că, pentru asta vă rog să mă iertați!        Vreau să mă țin de planul meu de a-mi scoate pasiunea la suprafață cât mai des posibil și fac progrese, din punctul meu de vedere, ținând cont de faptul că am avut întreruperi și de luni de zile.         Ce am învățat eu din toată experiența cu zilele fără chef? Este că trebuie să te bucuri de orice moment, să știi să le iei pe toate ca atare și să încerci să nu te lam...